Кон крајот на минатиот месец во Њујорк се одржаа „Harpers Bazaar ICONS“ наградите, а на црвениот килим се појави и актерката Зендаја.

Таа го привлече вниманието со својот изглед. Сивото одело со дискретна текстура и принт, од брендот „Берлути“ совршено ѝ прилегаше. Панталоните се до глужд, во комбинација со црни салонки, додека горниот дел е заокружен со сива кошула и вратоврска. 

Сепак, таа не е првата што го носи. Во февруари годинава, на забавата на „Vanity Fair“ по Оскарите, во истото одело, само со панталони во машки крој се појави и актерот Мајкл Б. Џордан. 

Стилистот на Зендаја, Ло Роах се пошегува на неговиот Инстаграм профил, прашувајќи на кого подобро му стои:

„Who you got Z or B??? wearing @berluti“, а Џордан самиот одлучи да гласа, коментирајќи: „Нема натпревар, Зендаја ти се поклонувам“.

Според вас, на кого подобро му стои?

Објавено:
2 октомври 2019
Категорија: 
Стилски двобој
Прочитано:
290 пати