Здолништето од „Балман“ од пролетната колекција за 2017 е парчето поради кои актерката Зои Дојч и Кортни Кардашијан се во денешниот стилски двобој.

Зои ја носеше комплетната комбинација од писта, на премиерата на Why Him во Лос Анџелес. 

Кортни пак, се одлучи само за здолништето кое го комбинираше со топ (или тип на градник) во сребрена боја и така се појави на шоуто на брендот за време на годинашната Париска модна недела. 

 

Зои го комбинираше здолништето со златни салонки, додека Кортни со црни сандали со ременчиња.

На која подобро ѝ стои?

Објавено:
21 декември 2016
Категорија: 
Стилски двобој
Прочитано:
509 пати