20 интересни начини како да ја декорирате храната за Велигден

19 април 2022

За празниците сите се трудиме трпезата да изгледа што поубаво. Испробуваме нови рецепти, омилените и проверени се задолжителни,а секогаш сакаме да вметнеме и по некоја декорација, убави салфетки, чаши... и на тој начин да биде впечатокот комплетен.

Но, покрај тој тип декорација, празничната трпеза можете да ја разубавите и со интересно декорирање на храната.

Во продолжение ќе видите видео со интересни предлози, како и фотографии кои ќе послужат како совршена инспирација.

Има доволно, за да го пронајдете она во што најдобро се снаоѓате, па на тој начин да ги израдувате најблиските.

Погледнете го нашиот избор и пишете ни кој предлог ви се допадна најмногу:

 

Објавено:
19 април 2022
Категорија: 
Вкусно
Прочитано:
1.132 пати