Богатата пилешка салата како совршен летен ручек

16 јули 2022

Ако во лето сте од оние кои сакаат лесни, брзи, но нутритивно богати оброци, тогаш имаме одличен предлог за вас.

Раскошната салата со пилешко на скара и многу свеж зеленук е наш омилен летен оброк, а земајќи ги предвид сите возможно комбинации, тој може да биде доволно богат за да помине „под радарот" како целосен ручек.

Фото: Pexels

Покрај тоа што можете да го зачините пилешкото како што сакате, а потоа убаво да го испечете на скара, одлично е што со оваа салата нема правила за состојките што можете да ги користите. Имате целосна слобода на избор за зеленчук, зачини, па дури и сосови кои можете да ги додадете и да го подготвите ручекот што ѝм е потребен на вашето срце, душа и тело.

Во прилог се пет едноставни рецепти за богата пилешка салата кои можете да ги направите уште денес.

 

  

  

  

 

Објавено:
16 јули 2022
Категорија: 
Вкусно
Прочитано:
561 пати