Proffee coffee - Ново популарно кафе за оние што вежбаат

26 март 2021

Некои велат дека новиот тренд на кафе на социјалните мрежи успеал да го симне „Далгона“ кафето од врвот.

Се работи за „Профи-кофи“ (Proffee coffee), односно протеинско кафе, кое прво ја стекна популарноста на „Тик Ток“.

Тие што ја пробале оваа верзија на кафето, велат дека не само што е вкусно, туку е одличен напиток за оние што редовно вежбаат.

Како да го направите?

Мошне едноставно - наместо кафето да го помешате со млеко, додајте протеински напиток. А потоа, додајте и неколку коцки мраз.

Ова кафе ќе ви даде и енергија, а ќе ве воодушеви и миксот на кофеин и протеин. 

Кој протеински напиток да го одберете - кој сакате - со вкус на какао, банана, кокос... 

На крај, ако сакате, додајте малку засладувач (ако користите) или малку млеко за кафе. 

 

Објавено:
26 март 2021
Категорија: 
Вкусно
Прочитано:
1.222 пати