Викенд рецепт: Десерти со лимон

4 септември 2021

Доколку сте љубители на десерти што подразбираат комбинација за сладок и киселкаст вкус, тогаш рецептите кои ги најдовме ќе ве израдуваат.

За овој викенд нашиот предлог рецепт всушност се четири рецепти на кои главна состојка им е лимонот.

Во продолжение погледнете ги видеата за тоа како се приготвуваат, можеби ќе ве инспирираат да си направите некој од нив.

А доколку веќе пак сте уживале во некои од овие вкусови, тогаш споделете ги со нас искуствата.

 

Распукани колачиња од лимон

 

Класичен лимон тарт

 

Вегански пудинг од лимон 

 

Вегански чизкејк од лимон што не се пече

 

Објавено:
4 септември 2021
Категорија: 
Вкусно
Прочитано:
502 пати