Вторник во сиви и жолти тонови

26 февруари 2024

Вторнички започнуваме со панталони во пастелно жолта нијанса којашто одлично ќе одговара со сив џемпер.

На овие две парчиња додаваме кариран блејзер во сиво-жолт дезен и бели патики за лесен чекор преку целиот ден.

Финишираме со кафена чанта и ви посакуваме убав вторник.

Фото: Pinterest

Објавено:
26 февруари 2024
Категорија: 
Останати