Девет парчиња што ќе ја сочинуваат нашата летна гардероба

23 април 2019

Ако судиме според денешното време, се чини дека наскоро доаѓа зима, а не лето, но тоа не треба да не спречи да почнеме да го преуредуваме плакарот.

Парче број еден: Фустани

Веројатно веќе имате фаворити кога се летните парчиња во прашање, но ние денеска сакаме да ви предложиме уште неколку во кои знаеме дека ќе се вљубите.

Во текот на летните денови сакаме да носиме лежерни парчиња во кои ќе се чувствуваме пријатно, но некогаш сакаме и да одбереме нешто впечатливо особено кога сме на одмор.

Парче број два: Кратки блузички со интересни отвори

Парчињата што ви ги предлагаме во продолжение се одлични и за некоја свечена летна пригода, а како создадени се и за фестивалите и концертите што се пред нас.

Први на списокот се секако удобните лежерни фустани, потоа на ред доаѓаат и кусите панталони во неодоливи бои, ленените комбинезони, стилските еспадрили, костимите за капење од интересен материјал, како и кусите маички со интересни отвори.

Парче број три: Здолништа на преклоп

Погледнете во кои парчиња сме вљубени ова лето.

Парче број четири: Костими за капење од интересен материјал

Парче број пет: Куси панталони

Парче број шест: Еспадрили

Парче број седум: Ленени комбинезони

Парче број осум: Алка на ногата

Парче број девет: Мини чанта со бисерна рачка

Инфо и фото: Who What Wear

Објавено:
23 април 2019
Категорија: 
Тренд
Прочитано:
2.097 пати