Ако некогаш се прашувавте што сè собира микро чантата - „Диор“ го има одговорот

24 јуни 2021

Микро чантите веќе неколку сезони се ултра популарни. На многумина и не им баш јасно зошто бидејќи излгедаат како верзија на чанта за малечки, односно за играчки.

Сепак, и блогерките и познатите ѕвезди неретко ги носат.

Но, што би можело сè да собере во нив?

Модната куќа „Диор“ која во својата понуда има неколку такви модели, направи едно симпатично и  хумористично видео со цел да одговори на прашањето.

Од картички, до боици, неколку (не)познати личности се обидоа да „спакуваат“ разни работи во микро-чантичката.

Колку успеаја, погледнете од видеото:

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Dior Official (@dior)

 

Објавено:
24 јуни 2021
Категорија: 
Модни додатоци
Прочитано:
4.270 пати