Бандана: Моден додаток на сезоната и како да го носите

17 март 2021

Модните додатоци се тука да го збогатат секој изглед, даму дадат димензија, боја текстура. Банданата е еден неизбежен дел од сезонава која ни следи и тоа од неколку причини: За да не носите маска, секогаш можете да ставите марама која ќе одговара на вашиот стајлинг.

Освен тоа, светските модни писти ги вратија банданите на глава, па сега, освен во зима кога треба да не' стоплат, ќе може да ги носиме и во пролет.

Се појавија на ревијата на Версаче како важен дел од изгледот, а познатите личности веќе ги комбинираат во нивните кежуал варијанти - со фармерки, фустани, блејзери, ролки.

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Versace (@versace)

Сезонава одберете некоја живописна варијанта, чисто да внесете малку боја во сопствениот свет.

Објавено:
17 март 2021
Категорија: 
Модни додатоци
Прочитано:
1.301 пати