Блогерката која обожува „старки“ и ги носи во секоја комбинација

18 мај 2020

Џули Саринана е името на популарната калифорниската модна блогерка која ја следат повеќе од 5,5 милиони следбеници на Инстаграм, а својот блог „Sincerely Jules" го започна уште во 2009 година, што ја вбројува меѓу првите, светски познати модни блогерки. И има една препознатлива стилска карактеристика: обожува „старки" и ги комбинира во сите возможни, па и „невозможни" комбинации.

Армијата фанови на овој популарен модел патики на Converse, ќе најдат богата инспирација во стилот на Џули и како таа ги имплементира во својот имиџ, независно дали се работи за секојдневни или специфични модни комбинации.

Таа ќе покаже дека „старки" може да се носат дури и во деловен аутфит, секако ако работната позиција ви дозволува поголем слобода во стилското изразување. Ги носи и за вечерни излегувања со мини здолниште, а нема потреба да посочиме дека се чест избор во нејзиниот ноншалантен дневен стил.

Неодамна Converse лансираше и нова „виножито" линија „старки", што инстантно се популаризираше меѓу фановите.

Време е за омилените „старки".

 

 

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by JULIE SARIÑANA (@sincerelyjules) onApr 21, 2020 at 3:57pm PDT

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by JULIE SARIÑANA (@sincerelyjules) onMar 4, 2020 at 6:00pm PST

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by JULIE SARIÑANA (@sincerelyjules) onFeb 24, 2020 at 11:50pm PST

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by JULIE SARIÑANA (@sincerelyjules) onFeb 7, 2020 at 1:09pm PST

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by JULIE SARIÑANA (@sincerelyjules) onJan 21, 2020 at 8:29pm PST

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by JULIE SARIÑANA (@sincerelyjules) onSep 19, 2019 at 5:54am PDT

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by JULIE SARIÑANA (@sincerelyjules) onFeb 17, 2019 at 7:56am PST

Објавено:
18 мај 2020
Категорија: 
Модни додатоци
Прочитано:
650 пати
Тагови: 
старки