Со будењето на природата по долгиот зимски сон, се менува и контрастот од монохроматски во живописни бои. За оваа пролет голем број модни куќи најавија шаренило од бои во делот на деталите кои дефинитивно ќе придонесат да блеснете во секој поглед. Покрај препознатливите Маноло Бланик и Кристијан Лубутан, Џузепе Занови не заостанува во изборот на феноменални модели на чевли.

Колекцијата на Џузепе Заноти за пролет – лето 2014 плени со гламур и дискретен луксуз и затоа не не изненадува што ѕвезди од типот на Лејди Гага и Бијонсе ги носат неговите модели, а од нашето соседство верни клиенти му се Јелена Розга и Северина.

Објавено:
2 јануари 2014
Категорија: 
Модни додатоци