Чевлите со рамни потпетици актуелни и за следната сезона

23 август 2013

Роберт Клерџери

 

Инспирирани од современата архитектура на Александар Бирман и изгледот на јапонските гета, обувките со рамни потпетици се "must have" и за претстојната сезона. Послужија како фокус на голем дел од дизајнерите, а и припадничките на понежниот пол едноставно ги обожаваат, бидејќи се спортски и елегантни во исто време. На жените никогаш не им е доста од чевли било тоа да се рамни потпетици или со високи.  Еве  ја топ листата со фотографии на најпопуларните модели на обувки со рамни потпетици:

 

Објавено:
23 август 2013
Категорија: 
Модни додатоци