Години наназад чевлите на висока платформа со висока штикла и заоблен врв важеа за култен статус во општеството. За разлика од минатите колекции во кои преовладуваа исклучително високите платформи и потпетици, новитет е дека оваа сезона повторно се во тренд пониските штикли со шпицести врвови. Женствениот и софистициран изглед е предизвик за секоја жена. Оваа сезона модните дизајнери понудија богат избор на чевли: со проѕирна потпетица, ремени, полна пета, сатенски, лаковани, принтови, различен избор на колорит....

Доколку се уште не сте одлучиле, ние ќе ви помогнеме со тоа што ќе го истакнеме докажаниот медицински фактор – ваквиот вид чевли се здрави за вашите стапала, а во нив нозете ќе изгледаат издолжено и секси.

Објавено:
24 април 2013
Категорија: 
Модни додатоци