Во текот на 2013  беа модерни долги гердани од бисери кои се спуштаат низ деколтетот. Предност на овие гердани е што можат да се носат со елегантна, но и лежерна облека. Но, исто така, примамливи се и поради тоа што можат да се комбинираат и со друг накит - сребро, злато, бижутерија или полускапоцено камење.

Така, токму поради тие предности, дизајнерите ќе останат верни на овој тренд и зимава. Бисери можете да видите на алки, прстени, гердани, но и чевли и очила за сонце.

Исто така, неизоставен дел се и бисерните обетки, дискретни или долги во XXL димензии, како и алки кои се најефектни кога се нанижани на рака.

Стилистите даваат идеја да комбинирате бисери во различни бои...

Еве неколку предлози:

Објавено:
26 декември 2013
Категорија: 
Модни додатоци