Дваесет инспиративни начини како да носите чизми до глужд

1 ноември 2014

Овој модел на чизми даваат стилски печат, а модните трендсетерки низ светските метрополи често ги комбинираат со актуелните чорапи над колена или хулахопки во разни дезени. Покрај комбинациите со фармерки, фустани и здолништа, чизмите до глужд перфектно се вклопуваат со кратки панталони, кои се покажаа како идеално парче не само за летниот, туку и есенски период. Во продолжение, погледнете ги дваесетте инспиративни стајлинзи и одберете го вашиот омилен за претстојниот викенд.

Објавено:
1 ноември 2014
Категорија: 
Модни додатоци