Етно, рок и панк елементи од ѓердани кои ќе посакате да ги носите секој ден

1 септември 2014

 

Целата приказна околу неверојатниот дизајн од накитот што ќе го погледнете во продолжение почнува како фото дневник на младата модна дизајнерка Дру Гинсбург.

 

Таа работи во Њујорк, а на својот Инстаграм профил стана ултра популарна поради масивните и уникатни ѓердани што ги објавува, а по нив лудуваат сите светски трендсетерки. Модерната изведба споена со традиционалните техники е она што освои толку многу вкусови, а цената на ова декоративно задоволство чини  800 долари.

 

 

 

 

 

 

Објавено:
1 септември 2014
Категорија: 
Модни додатоци