Го имаме модниот летен хит – сандалите од Манго

14 јуни 2017

Ако ги немате вистинските чевли, стајлингот никогаш нема да биде комплетен. Затоа овие модни додатоци имаат значаен статус во модната индустрија и честопати ги диктираат правилата во стратегијата да се постигне совршената визуелна верзија на својот имиџ.

Иако оние уметнички дела од чевли, мајсторски изработени на ниво на висока мода, во луксузните светски модни куќи, не се лесно достапни на комерцијалниот пазар, сепак „high street“ брендовите секоја сезона нудат одлични верзии што се лесни за вљубување.

Токму такви – љубов на прв поглед, се сандалите од актуелната понуда на Манго.

Еве дел од нашите нови симпатии:

Фото извор: fashion.hr

Објавено:
14 јуни 2017
Категорија: 
Модни додатоци
Прочитано:
1.376 пати