Кога не сте баш сигурни што е во тренд, доволно е да го „разлистате“ Инстаграм. Таму дури ќе видите и трендови за кои модните инсајдери и не предвиделе дека ќе се актуелни.

Така, неодамна низ просторот на оваа социјална мрежа видовме една мала карирана чанта, која е мошне популарна.

Модни блогерки широм светот лесно ја комбинираат во есенските комбинации, поради димензиите но и препознатливиот црно-бел дезен.

На прв поглед си помисливме дека е уште верзија на „Шанел“ чанта, токму поради препознатливиот безвременски пепито дезен кој тие често го користат, но всушност се работи за модел од американски бренд „Ани Бинг“, но и слични верзии на нивната чанта.

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Maica (@maicarake)

Искористувањето на безвременска естетика во актуелна форма и малку среќа, му донесоа (веројатно не толку очекувана) популарност на ова парче.

Посебно е атрактивна за оние што преферираат монохроматски стил.

Неколку примери и во продолжение:

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by theprincessV (@theprincessv)

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Emia (@emiafashion)

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Monalisa (@monalisathestore)

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Marie von Behrens-Felipe (@mvb)

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Babba C Rivera (@babba)

 

Објавено:
16 ноември 2021
Категорија: 
Модни додатоци
Прочитано:
776 пати