Кадифето како актуелна тенденција ќе се задржи и следната сезона. И тоа со уште понагласен интензитет.

Во однос на модните додатоци, особено во фокусот ќе бидат чевлите изработени од кадифе.

Манго

Речиси секој модел ќе добие и своја кадифена варијанта, од балетнаките до сандалите на високи платформи.

Така совршено ќе може да ги комбинирате со омилениот кадифен фустан, комбинезон или кафтан.

Селектираме неколку впечатливи пара чевли од кадифе.

 

Објавено:
19 јули 2017
Категорија: 
Модни додатоци
Прочитано:
548 пати