Црни чизми се модна класика што одолева  на сите останати трендови. Обувки во оваа боја се сигурен избор без разлика на тоа каков е вашиот моден сензибилитет. 

А во однос на стилот што го негувате ќе го одберете и моделот. Чизми на врвки или со дискретни украси се нешто што веројатно оние што го негуваат рокерскиот стил би го одбрале.

Секако и високите чизми, посебно тие до колена се нешто што сепак го наоѓа своето место во плакарот на трендсетерките, особено кога се комбинации со здолништа и фустани во прашање.

За разлика од претходните сезони кога високите чизми беа апсолутен хит, оваа сезона приматот го имаат чизмите до глужд. Тие дефинитивно ќе се вклопат во речиси секоја комбинација. Без разлика дали се работи за деловна комбинација, урбана, секојдневна, или за вечерно излегување, во овие обувки вреди да инвестирате.

А во продолжение ќе ви претставиме и комбинации со ралични модели на чизми, со што веруваме ќе ве инспирираме за тоа каков есенски стајлинг да смислите:

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by schuhe.de (@schuhe.de_womensworld) onFeb 25, 2018 at 11:55pm PST

 

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by schuhe.de (@schuhe.de_womensworld) onDec 9, 2017 at 4:18am PST

 

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Natalia (@ovchinnikova_life) onOct 9, 2018 at 9:40am PDT

 

 

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by INLAW shoes (@inlawshoes) onOct 20, 2018 at 12:08am PDT

 

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by INLAW shoes (@inlawshoes) onSep 24, 2018 at 1:06am PDT

 

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by THENUDEFOX⚡️by allysa molder. (@thenudefox) onFeb 20, 2018 at 5:59pm PST

 

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Jessica Kenyon (@jeskenyon) onOct 18, 2018 at 4:20pm PDT

 

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by MARTA CARRIEDO (@martacarriedo) onOct 18, 2018 at 5:57am PDT

 

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by MARTA CARRIEDO (@martacarriedo) onOct 1, 2018 at 9:20am PDT

 

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by MARTA CARRIEDO (@martacarriedo) onSep 24, 2018 at 12:47pm PDT

 

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by (@ludovicaragazzo) onOct 18, 2018 at 5:59am PDT

 

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Schuhhaus Zumnorde (@zumnorde) onOct 17, 2018 at 11:52pm PDT

 

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Elite Marbella - Puerto Banús (@elitemarbella) onOct 17, 2018 at 4:53am PDT

 

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by SUITE 23 London (@suite23onlineshop) onOct 18, 2018 at 2:31am PDT

 

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by (@lauraspiessmacher) onOct 17, 2018 at 12:08pm PDT

 

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by (@lauraspiessmacher) onOct 16, 2018 at 12:19pm PDT

 

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by (@lauraspiessmacher) onOct 1, 2018 at 12:11pm PDT

 

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Africa Obuća (@africa_obuca) onOct 20, 2018 at 1:40am PDT

 

 

Објавено:
20 октомври 2018
Категорија: 
Модни додатоци
Прочитано:
17.329 пати