На последната Мет Гала што се одржа пред неколку дена, црната панделка беше еден од главните модни додатоци.

И самиот Карл Лагерфелд, на кој беше посветен гламурозниот настан годинава, го обожуваше овој софистициран детаљ.

А со оглед на тоа што елегантните фризури се во тренд годинава, панделките се одлична алатка за постигнување на тоа.

Покрај големите црни и панделки и оние во боја, на социјалните мрежи можат да се забележат и мини модели што се ставаат на плетенки или "кики".

Можат да се носат на различни начини, а единствено треба да внимавате да не изгледате премногу детинесто.

Панделките се одличен избор кога сакате да постигнете женствен, романтичен изглед, но и да внесете доза на елеганција.

Во продолжение неколку идеи како да носите панделка во коса.

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by JENNIFER BEHR (jenniferbehr)

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Jenna Perry (jennaperryhair)

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by (weworewhat)

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Ceren Sagtekin (cerensagtekin)

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Ceren Sagtekin (cerensagtekin)

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Ceren Sagtekin (cerensagtekin)

Објавено:
5 мај 2023
Категорија: 
Модни додатоци
Прочитано:
1.594 пати