Каков костим за капење да купите според хороскопскиот знак?

30 мај 2016

На самиот почеток на летото, кога сѐ уште сте во преговори каде да го поминете летниот одмор, одвојте малку време и посветете внимание и на костимот за капење.

Ние веќе почнавме со предлозите за тоа што ќе биде тренд летово кога се костимите за капење во прашање, но што е она што вам ви одговара според хороскопскиот знак?

Кога одбирате костим за капење, независно од трендовите, најголемо внимание треба да посветите на тоа истиот да е удобен и секако, брзо да се суши.

Со толку многу различни стилови и трендови оваа сезона, би било добро барем малку да се ограничите при изборот.

Денеска, ви ги предлагаме оние парчиња за кои ѕвездите велат дека ќе бидат ваш најдобар избор кога е хороскопот во прашање.

Овен - авантуристички костим за капење

Бик - Помалку е повеќе!

Близнаци - Забавен и младешки!

Рак - Едноделен и отворен

Лав - Колоритен и со иновативен дезен

Девица - Феминистички и цветен

Вага - Ретро и со пруги

Скорпија - Впечатлив и уникатен

Стрелец - Бохо и шармантен

Јарец - Ретро класичен

Водолија - Eco friendly костим за капење од специјален материјал

Риби - Ризичен и секси

Објавено:
30 мај 2016
Категорија: 
Модни додатоци
Прочитано:
3.661 пати