Какви чевли се носеа на модната недела во Париз

1 октомври 2013

Fashionel секојдневно ве информира за случувањата и новите трендови во рамки на модната недела во Париз. Оттаму во продолжение ќе ви претставиме и какви чевли ќе се носат наредната пролет-лето 2014 сезона.

Вљубениците во обувките можат да очекуваат рамни сандали од Живанши, ниски потпетици од Сен Лоран, како и кежуал стил на обувки од Исабел Марант.

Погледнете ја галеријата во продолжение и одберете го вашиот фаворит.

Објавено:
1 октомври 2013
Категорија: 
Модни додатоци