Топ моделот Кејт Мос до сега неколкупати имала успешни соработки со познати брендови во модната индустрија како дизајнер, а викендов за прв пат претстави своја линија накит во бохо фазон.

Накитот го дизајнираше во соработка со бразилскиот дизајнер Ара Вартаниан со кого заедно позираше и во промотивната кампања која ексклузивно ја објави магазинот Вог.

Оваа двојка се запознала пред неколку години во Сао Паоло, кога Кејт инстантно се вљубила во неговиот стил на дизајнирање, додека Ара го обожувал начинот на кој Кејт го носи накитот, па од тука почнала нивната релација која резултираше со заедничка колекција бохо накит.

 

Објавено:
15 мај 2017
Категорија: 
Модни додатоци
Прочитано:
284 пати