На ревијата во текот на модната недела во Лондон беше претставена целата колекција чанти со потпис од  Делевињ, а понудата се состои од класични модели од кои најголемо внимание привлекуваат оние во корално сина и смарагдно – зелена нијанса, но и со војнички принт, кој Кара го обожава.

Со оваа соработка од модната куќа се надеваат дека ќе остварат профит бидејќи последните неколку месеци финансиската состојба им оди во надолна линија.

Објавено:
17 февруари 2014
Категорија: 
Модни додатоци