Летни модни додатоци со потпис на Томи Хилфигер

30 јуни 2020

Американскиот дизајнер Томи Хилфигер е препознатлив по спортската естетика на парчињата кои најчесто се обоени во сина, црвена и бела боја.

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Tommy Hilfiger (@tommyhilfiger) onJun 26, 2020 at 5:23am PDT

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Tommy Hilfiger (@tommyhilfiger) onMay 24, 2020 at 4:06am PDT

Под називот „Summer Essentials“ се обединети пак сите работи за кои тој и неговиот тим сметаат дека се неопходни во лето, кога се, пред се', модните додатоци во прашање.

Генералниот впечаток е дека еспадрилите се апсолутен must-have, а освен во споменатите бои, ги предлага и розовата и маслинесто зелена. Кога сме кај обувките, спортските сандали во бела и неонска жолта се исто така впечатлив летен моден додаток во колекцијата на Хилфигер, кои може да се комбинираат во секојдневието.

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Tommy Hilfiger (@tommyhilfiger) onMay 20, 2020 at 4:29am PDT

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Tommy Hilfiger (@tommyhilfiger) onMay 13, 2020 at 6:32am PDT

Плетените чанти или пак оние од еко-кожа со текстура, како и ранчиња се уште некои од потребните летни додатоци, според дизајнерот.

А ние ви презентираме дел од највпечатливите:

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Tommy Hilfiger (@tommyhilfiger) onFeb 26, 2020 at 9:42am PST

 

Објавено:
30 јуни 2020
Категорија: 
Модни додатоци
Прочитано:
953 пати