Марија Антоанета како инспирација за колекција на очила за сонце

6 септември 2014

Калифорнискиот бренд Wildfox се претстави со нов извонредно изработен лукбук за еснската колекција очила за сонце инспирирана од Марија Антоанета.

Фотографиите се дело на Марк Хунтер, а за целосен доем, моделот има фризура во стилот на кралицата и носи впечатлива романтична облека со цветен принт. Во продолжение погледнете го одличниот спој на урбани модели на очила за сонце со феноменална ретро сценографија.

Објавено:
6 септември 2014
Категорија: 
Модни додатоци