Масивните аксесоари се во центарот на модниот фокус

27 октомври 2014

Иако големите модни додатоци не се новитет во однос на модните трендови, сепак секоја сезона нуди нова иновација на модната сцена. Алките, ѓерданите и обетките лесно се комбинираат со едноставна гардероба, а предноста е во тоа што токму модните додатоци се оние кои придонесуваат за впечатлив изглед.

Првично внимание привлекува предимензионалната предиспозиција на моделите, а дополнително придонесуваат сјајните текстури и форми на модните додатоци од Вивиен Вествуд, Шанел, Кристијан Диор, Нина Ричи, Ланвин, Долче и Габана, Гучи, Александар Меквин и Џорџо Армани. Секако за крај, несомнено се издвојуваат моделите на Етро, со племенски предзнак и ресите кои се апсолутен хит сезонава.

Објавено:
27 октомври 2014
Категорија: 
Модни додатоци