Практични, симпатични, тренди - едноставно ги обожаваме мини чантите во квадратна форма, кои претстојната сезона се дефинитивно на „must have“ листата.

Почнувајќи од миксот на различните материјали како кожа, метал и плексиглас, па продолжувајќи со креативната игра со дезени, бои и детали, мини чантите се совршен финиш во сечија  стилска приказна.

Топшоп, Асос, Зара, Некст се само дел од брендовите во чија актуелна есенска понуда ќе ги најдете омилените мини чанти. Во продолжение дел од изборот:

 

Објавено:
23 август 2014
Категорија: 
Модни додатоци