Мислиме на лето: Овие сандали ќе бидат вистински хит

27 март 2020

Календарски, пролетта ни пристигна, иако времето надвор не е баш во согласност со тоа. Сепак, тоа не нè спречува да мислиме на подобри и поубави денови.

Уличните брендови веќе ги пласираат трендовите за сезона пролет/лето, а меѓу нив се и сандалите, односно влечки со четириаголен облик кај прстите. Доаѓаат во различни бои и модели - на ниски потпетици, на високи, со тенки ременчиња или широки, дури и како апостолки.

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Rosie HW (@rosiehw) onJan 22, 2020 at 8:05am PST

 Иако претходно ваквиот тренд беше најавен на модните писти, на четирите големи модни недели, сепак hight street  брендовите беа брзи и направија достапни варијанти. Манго, Зара, преку Страдивариус, до Топшоп, сите имаат нивна верзија на трендот што ќе завладее во летните месеци.

А и модните блогерки беа брзи, па веќе понудија модно решение, како истите да ги имплементирате во својот стил.

Погледнете:

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Pernille Teisbaek (@pernilleteisbaek) onJan 8, 2020 at 6:34am PST

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Pernille Teisbaek (@pernilleteisbaek) onMar 5, 2020 at 2:14am PST

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Pernille Teisbaek (@pernilleteisbaek) onMar 1, 2020 at 12:13pm PST

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Pernille Teisbaek (@pernilleteisbaek) onFeb 10, 2020 at 1:00pm PST

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Pernille Teisbaek (@pernilleteisbaek) onJan 29, 2020 at 2:23am PST

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Erika Boldrin (@erika_boldrin) onMar 16, 2020 at 1:30pm PDT

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Erika Boldrin (@erika_boldrin) onMar 3, 2020 at 4:24am PST

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Erika Boldrin (@erika_boldrin) onFeb 18, 2020 at 9:42am PST

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Erika Boldrin (@erika_boldrin) onDec 28, 2019 at 12:17pm PST

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Erika Boldrin (@erika_boldrin) onDec 6, 2019 at 9:46am PST

 
 
 
View this post on Instagram

No I didn’t do shopping today. Only tried

A post shared by Erika Boldrin (@erika_boldrin) onNov 16, 2019 at 11:33am PST

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Erika Boldrin (@erika_boldrin) onDec 16, 2019 at 9:00am PST

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Erika Boldrin (@erika_boldrin) onNov 5, 2019 at 12:47pm PST

 

 

Објавено:
27 март 2020
Категорија: 
Модни додатоци
Прочитано:
1.254 пати