Hermes Hermes

Доколку не ви се допаѓа премногу колоритниот накит кој сега е актуелен, тогаш ви нудиме друга алтернатива. Минималистички парчиња накит во едноставна форма, но со луксузен изглед. Овој вид на накит фантастично ќе се вклопи во најразлични стајлинзи, како дневни така и вечерни. Од плексиглас, кожа или метал, украсени со кристали или перли од дрво, изборот е неограничен. Алките и ѓерданите потсетуваат  на окови, но стилизирани во модерни форми кои ретко на кој нема да му се допаднат.

Lanvin Lanvin

Chloe Chloe

Givenchy Givenchy

Dior Dior

 

 

 

Објавено:
18 јули 2013
Категорија: 
Модни додатоци