Благодарение на модните додатоци нашата облека добива свежина, момент на нешто ново и интересно. Стајлингот станува позабавен и оставаме впечаток на личност која знае што сака.

Иако вратоврската е составен дел од машкиот гардеробер, сепак понекогаш наоѓа место и кај дамите.

Една од првите славни личности што ја употреби беше актерјата Марлен Дитрих, која на црнобелите екрани внесе револуција со стајлингот.

Аврил Лавињ исто така ја присвои вратоврската како дел од нејзиниот стил, комбинирајќи ја со секакви парчиња, давајќи и лежерна нота.

Минатата година модната куќа Луј Витон во голема мера се сврте кон овој детаљ, а вратоврската и годинава е присутна и на ревиите, како и во естетиката на модните инфлуенсерки.

Во деловниот изглед секогаш дава посебен шарм и доза на смелост.

Со одело оди најдобро, а може да си играте со боите и дезените. Одлично одговара и на здолниште, а за опуштени варијанти само одберете модел во боја заедно со oversized парчиња и патики.

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Hang Rutjes (lucky_girl_h)

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Lea Naumann (leleberlin)

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Enrica (elliiallii)

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Füsun Lindner (@fusunlindner)

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Dunja Jovanic (imfashionbabe)

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by (cosstores)

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Ting Cao (sybil.tang)

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Fusun Lindner (fusunlindner)

Објавено:
18 септември 2023
Категорија: 
Модни додатоци