Must have: Бела чанта за на половина за стилски есенски комбинации

17 септември 2019

Есента е пред нас, а тоа значи дека веќе треба да почнеме со подготовки за стилски комбинации во кои ќе блеснеме и ќе уживаме секој ден.

Покрај парчињата, во фокусот на комбинациите се секако и модните додатоци кои секогаш мора да бидат внимателно одбрани за да соодветствуваат со сѐ останато.

Во денешната комбинација што ви ја предлагаме, а која е составена од бело ленено фустанче врз кое носиме неодоливо сино џемперче, вметнавме и стилска мини чанта за на половина.

Покрај со оваа комбинација, чантичката можете да ја носите и со бројни други комбинации како со стилски костим или пак фармерки со висок струк и шармантна бела кошулка.

Истата е совршен избор и за вечерните излегувања кога освен мобилен и некоја шминка, не ви е потребно ништо друго да носите со себе.

Чантичката можете да ја најдете во продавниците на Манго, а ја има и во неодолива сина боја.

Објавено:
17 септември 2019
Категорија: 
Модни додатоци
Прочитано:
589 пати