Секоја сезона се издвојуваат неколку клучни трендови кои остануваат како белег на одреден временски интервал во модниот свет. Оваа зима моден хит се глитер парчињата облека или модни додатоци.

Нашиот избор за Must have за оваа сезона се токму глитер чизми до глужд од Parfois, што ќе ѝ дадат моќна стилска нота и на најобичната комбинација.

Ги комбинираме и во кежуал и во свечен изглед, со монохроматски парчиња облека и минималистички накит или пак во романтичен аутфит, но она што е сигурна придобивка е впечатлив и шик доем.

Чизми: Parfois

 

Спонзорирана објава

 

Објавено:
4 јануари 2018
Категорија: 
Модни додатоци
Прочитано:
1.197 пати