Везовите како впечатливи детали аплицирани на облеката или модните додатоци, се актуелен тренд и оваа сезона.

Со везовите се оплеменува и наједноставното модно парче, па токму затоа дизајнерите често знаат да ги имплементираат во своите линии.

Нашиот денешен избор за „must have" е мини, шик чанта од Манго, во правоаголна форма, токму со везена апликација која е и централен детаљ кај овој моден додаток.

Се носи со кратка рачка – односно црно синџирче, а може да ја комбинирате и во кежуал, секојдневен стајлинг, но исто така совршено би го надополнила вашиот романтичен, вечерен изглед за некоја посебна пригода.

Објавено:
15 март 2018
Категорија: 
Модни додатоци
Прочитано:
505 пати