Секоја сезона носи нови, актуелни тенденции и кога се во прашање модните додатоци, што секогаш имаат клучна улога во заокружувањето на секој аутфит.

Оваа пролет, модниот акцент е на обетките и тоа што повпечатливи, толку подобро.

За денешниов избор на „must have" одбравме висечки, атрактивни обетки во бохо стил, со кои ќе му ставите печат и на наједноставниот аутфит.

Обетките се доволни впечатливи сами по себе, така што нема потреба да ги комбинирате со дополнителен накит.

 

Стајлинг: Fashionel

Комбинација: Fashion Group (Parfois - обетки)

Модел: Магдалена Лазовска, Модна агенција Моделс Ин

Шминка и фризура: Елена Лука

Објавено:
20 февруари 2018
Категорија: 
Модни додатоци
Прочитано:
751 пати
Тагови: 
must have Parfois