Зимските чизми Walkmaxx го овозможуваат токму тоа. Со стабилна, висока потпора за скочниот зглоб и длабок профил на ѓонот, за дополнителна фрикција дури и при лизгави услови, овие обувки ќе ви направат услуга и ќе бидат едно од најпрактичните парчиња за овој период.

Едноставниот дизајн и трите бои – црна, крем и сива, ви овозможуваат да ги комбинирате со различни парчиња. Згора на сè, ќе придонесете и за ваша подобра форма и изглед, бидејќи носејќи ги овие чизмички ја подобрувате циркулацијата, , кондицијата, ќе ја намалите тежината, ќе го подобрите ставот, ќе го зацврстите телото и ќе го спречите создавањето на целулитот.

За тоа дека нема да имате никаков проблем за сите временски услови што следат – дожд, снег и студ, придонесува и спцијалната мембрана интегрирана во материјалите од кои се изработени обувките. Внатрешната обложеност пак, ќе ја задржи топлината на нозете и нема да имате никаков проблем, ниту изговор да не уживате во долгите прошетки во зима.

Walkmaxx ви овозможува максимално да ги искористите сите убавини на оваа сезона!

Повеќе за чизмите дознајте тука:  http://bit.ly/1FRyade

 

Спонзорирана објава

Објавено:
5 декември 2014
Категорија: 
Модни додатоци