Must have: Зимски шешир - шармантен додаток на секоја романтична комбинација

30 ноември 2019

Во зима, покрај плетената капа и беретките, обожуваме да носиме зимски шешир.

Овој моден додаток има некој посебен шарм, па не случајно важи за еден од најпопуларните и најприменуванте во сечиј стил.

Како наш денешен предлог за Must Have, го одбравме овој елегантен модел од богатата понуда на Parfois.

Шешир во нежна кафена нијанса, е одличен избор со кој ќе додадете дополнителна романтична нота на вашиот зимски имиџ.

Комбинација: Fashion Group Macedonia
Стајлинг: Fashionel.mk
Шешир: Parfois
Фризура и шминка: Елена Лука
Модел: Мања Блажевски
Модна агенција: Моделс Ин
Локација: Градинарски центар Фоја

Објавено:
30 ноември 2019
Категорија: 
Модни додатоци
Прочитано:
532 пати
Тагови: 
шешир Parfois Fashion Group