Нај шик обувки за пролет од модните писти во Париз

15 мај 2013

Модните писти во Париз понудија едни од најшик обувки за сезоната пролет 2013 година. Од гломазни , модели со крзно, спој на метал и дрво, шпицести врвови, мокасинки во досега невидени форми и што ли уште не. Дефинитивно не излегуваат од опција високите платформи, на кои најмногу се задржува модната дизајнерка Вивиен Вествуд и Џон Галијано. Во галеријата подолу можете да ги погледнете едни од највпечатливите модели на обувки од престижните модни куќи како  Alexander McQueen, Celine, Louis Viton и други.

Објавено:
15 мај 2013
Категорија: 
Модни додатоци