Најдобриот избор на модни додатоци за оваа зима

10 декември 2013

Гес

 

Зимата како годишно време ни дава можност да експериментираме и комбинираме модни додатоци кои на пример во некој екстрмно топол период од годината не можеме. Капи, шапки, ремени, шалови и ракавици со или без прсти се само дел од модните детали кои во сечиј моден избор додаваат шарм и топлина. Светски познатите дизајнери за оваа зимска сезона понудија широк спектар на модни додатоци. Различни стилови, кроеви, материјали, модели, дизајни, принтови и дезени. За да не лутате покрај богатиот избор, ние направивме листа на најдобрите модни додатоци кои ќе ја одбележат оваа зима.

 

Мулбери

Томи Хилфигер

Ермез

 

Објавено:
10 декември 2013
Категорија: 
Модни додатоци