Спортскиот бренд Најк во продажба ги ослободува новите модели на машки патики Nike SBx Air Jordan. Новите верзии кои се во црна и бела варијанта се изработени во чест на легендарниот скејтер Ленс Маунтин. Инаку, ова е првиот модел на култните џорданки, но доработен по нови дизајнерски трендови. По повеќе од 20 години подоцна овие патики и понатаму изгледаат совршено и посакувано од голем број припадници на посилниот пол што преферираат да носат патики. Ви се допаѓаат?

Објавено:
17 април 2014
Категорија: 
Модни додатоци