Најпопуларните чанти на Инстаграм се дело на млад лондонски бренд

18 ноември 2023

Лондонскиот бред DeMellier, којшто е основан пред само пет години од страна на Мирела Лусија-Линд, за брзо стана ултра познат благодарение на прекрасните чанти.

Она што ги прави посебни овие парчиња е минималистичкиот дизајн, безвременската елеганција и естетиката на тивок луксуз.

Голем број познати дами кои важат и за модни икони веќе поседуваат вакви чанти.

Некои од нив се Кејт Мидлтон, Меган Маркл, Софија Ричи, Ирина Шајк и Алесандра Амбросио.

Мирела која е родена во Барселона, пред да го стартува бизнисот, работела како стратешки консултант за неколку луксузни куќи меѓу кои Burberry и LVMH.

Линд, која е мајка на три деца, исклучително внимание посветува на еколошкиот момент кога ги создава чантите.

Една од целите на брендот е да ја промовира еколошката страна на модата, но и да им помогне на децата од загрозени семејства и живеалишта.

Со секое купена чанта дел од парите оди во фондт за вакцини и третмани со цел да им се помогне на најранливите.

DeMellier нуди широка палета на производи - од големи и tote модели, до елегантни клач чанти, брендот и официјално е еден од омилените на Инстаграмџиките.

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Sandra Rossi (sandraros03)

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Polina Ilieva (polinailieva)

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Tiffany Jais (flauntandcenter)

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Marine (marine_diet)

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by (andicsinger)

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Oliwia Zembok (oliwkazet)

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Ani Margarian (ani.maar)

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by (annijor)

Објавено:
18 ноември 2023
Категорија: 
Модни додатоци