Магазинот Вог направи сублимат за најпопуларните модели на чанти од минатата година, оние кои се продадени во рекорден рок или пак биле најчесто дел од модни едиторијали, во голем број магазини.

Од класичните модели на Шанел, Долче и Габана и Валентино, па се до интересниот дизајн на Луј Витон, Фарел Вилијамс и Олимпија Ле Тан, погледнете кои модели на чанти беа најпопуларни минатата година.

Објавено:
3 јануари 2015
Категорија: 
Модни додатоци