Најпопуларните летни чевли во комбинациите на познатите блогерки

5 август 2016

Ова лето чевлите што се наметнаа како IT апсолутен тренд, се оние на врзување. И тоа чевли на врзување се достапни буквално во сите варијанти: од ниски и удобни балетанки и еспадрили, па се до сандали на високи потпетици со врзување до колена.

Светските модни блогерки ги обожуваат и секогаш наоѓаат соодветен стајлинг во кој ги комбинираат. Најчесто ниските балетанки на врзување ги комбинираат со искинат џинс, шорцеви или бохо летни фустани, додека оние модели на висока потпетица совршено се надополнуваат со елегантно и женствено здолниште, мини фустанче или комбинезони.

 

Објавено:
5 август 2016
Категорија: 
Модни додатоци
Прочитано:
3.479 пати