Најпопуларните летни модни додатоци на Инстаграм

5 јуни 2017

Инстаграм се наметна како платформа преку која се почесто се диктираат меѓу другото и модните тенденции.

Воопшто не треба да се занемарува влијанието на оваа социјална мрежа, со оглед на тоа што стана една од основните бизнис алатки во современата маркетинг индустрија.

Благодарение на Инстаграм, некои модни додатоци се издвоија како #Must have за актуелната летна сезона.

Еве ја листата на дел од најпосакуваните летни модни додатоци според нивната популарност на Инстаграм.

#Ретро пилотски очила

#Чевли со впечатливи украси и дезени

#Чанти со кружни рачки

#Плетени чанти

#Мрежасти чорапи

#Впечатливи масивни обетки

#Чанти со колоритни детали

Фото: Инстаграм

Објавено:
5 јуни 2017
Категорија: 
Модни додатоци
Прочитано:
557 пати