2

Китењето со накит на плажа честопати е критикувано и потенцирано како нешто што не треба да го правите. Сепак, постои умерена доза и одреден тип на модели што можете да си ги дозволите и можете совршено да си искомбинирате.

Накитот одлично се комбинира со бохо кафтаните.  Популарните алки од гума, пластика или од кожички се одлични за на плажа. Она што во секој случај треба да се избегнува е скапоцен накит.

6

Прстени, ѓердан, алки и обетки во весели бои можат да го надополнат вашиот летен изглед... Венче од цвеќе е исто така опција... Во комбинација како што рековме со кафтани, летни фустани за плажа или едноставно марами, можете да изгледате одлично, само треба да осмислите комбинација во ваш стил. Секако, со нив не одете во вода.

Во породолжение ви даваме неколку предлози:

Објавено:
16 јули 2014
Категорија: 
Модни додатоци