Од 2016 година па наваму, интересот за AirPods слушалките, кои првично ги лансираше „Епл“, не стивнува.

Постојано се пласираат нови верзии од различни брендови, но никој не успеа да ја надмине популарноста која ја имаше „Епл“. 

Но, креативноста не застана тука, па сега оние кои се занимаваат со дизајн на накит, осмислија обетки за бежични слушалки.

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by MISHO (@misho_designs)

Можеби ви изгледа непотребно или бизарно, особено имајќи предвид дека треба да внимавате сепак при движењето и поставеноста на слушалките, но факт е дека ваков накит станува сè попопуларен.

Освен обетки, има и ѓердан, кој би бил добро решение за оние кои губат слушалки.

Прашање е дали кај нас овој тренд ќе завладее, но мора да се признае дека е за поздрав тоа што во овие тешки времиња некој се труди креативно да го спои убавото и корисното и да изнајде нови начини за носење накит.

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Eunoia (@earringsbyeunoia)

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by On (@onon.su)

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by MISHO (@misho_designs)

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by MISHO (@misho_designs)

Би носеле ли ваков моден додаток?

Објавено:
5 април 2021
Категорија: 
Модни додатоци
Прочитано:
367 пати
Тагови: 
накит слушалки