Нараквиците за надлактици се новиот моден хит

23 август 2013

Ријана, Кејт Мос, Сиена Милер и Никол Ричи се само дел од трендсетерките кои го носат овој  аксесоар како задолжително модно парче. Накитот во златна и сребрена нијанса кој беше актуелен во деведесетите години, сега доживува камбек и тоа во различни форми и големини.

Како и секој тренд во минатото, така и нараквиците повторно се во тренд, а прашање на време е само кога овие модели ќе се најдат на полиците на продавниците ширум земјата.

Објавено:
23 август 2013
Категорија: 
Модни додатоци