Лесните и удобни обувки ни се приоритет секое лето. А ние секогаш ги бараме оние варијанти кои се спој на прагматичноста и допадливата естетика. И токму затоа избираме – еспадрили!

Ги обожуваме затоа што се шик, а неверојатно удобни. При тоа, лесно се комбинираат и во дневни, спортски варијанти, како и во отмени аутфити за вечерно излегување.

Често може да ги забележиме и како впечатлив моден додаток во стајлинзите од уличната мода, а варијантите во кои се достапни во продажба, во најмала рака се бројни и инспиративни.

Одбравме неколку фаворити:

H&M Манго

Манго

Масимо Дути

Масимо Дути

Страдивариус

Зара

Зара

 

Објавено:
23 јуни 2017
Категорија: 
Модни додатоци
Прочитано:
594 пати